CORONA hulp gevraagd, doneer nu zodat de kinderen in Ghana veilig naar school kunnen

  1. Home
  2. Nieuws
  3. In het teken van onderwijs

In het teken van onderwijs

De afgelopen jaren heeft voorzitter Henk de Breij een mooie samenwerking op gang gebracht tussen de Holland-Ghana Foundation en de Hogeschool Utrecht. Er zijn verschillende PABO-studenten naar Ghana afgereisd, die met hulp van de stichting stage hebben gelopen op één van de door ons gebouwde scholen. De eerste stagiaire was Ivette Versluijs, die inmiddels door haar enthousiasme en drive is toegetreden tot ons bestuur. Na haar zijn vele andere studenten gevolgd.

Inmiddels merken we dat de stages in Ghana een positieve invloed hebben op het Ghanese onderwijs en ook op de ontwikkeling van de Nederlandse stagiaires. Er is een bijzondere wisselwerking ontstaan en deze constatering grijpen wij als stichting aan om 2015 uit te roepen tot het jaar van onderwijs. “Door ons het komende jaar te focussen op de verbetering van het onderwijs in Ghana, verwachten wij nog meer verschil te kunnen maken”, aldus Henk de Breij. “Een verbetering van het onderwijs biedt de Ghanese kinderen kans op een betere toekomst en zicht op beter werk. Daar profiteren niet alleen de kinderen van, maar ook hun familieleden.”

Henk Bakker en Ivette Versluijs hebben in oktober al een aantal inventariserende gesprekken gevoerd met onderwijzers, stagiaires, schoolhoofden en ambtenaren op lokaal en regionaal niveau in Ghana. In het verlengde daarvan is Henk de Breij met het college van bestuur van de Hogeschool Utrecht in gesprek om de verschillende mogelijkheden te verkennen: “Met al deze inspanningen proberen we dit jaar een duurzame bijdrage te leveren aan de kwaliteit van het Ghanese onderwijs.”

MEER NIEUWS

Corona virus update in Ghana

7 apr 2021 | Auteur: Emmanuel Tete

Als een effectieve stap om de verspreiding van het virus te beperken, beval de president van Ghana de sluiting van de grenzen van Ghana door de lucht, over zee en over land op zondag 22 maart 2020.   Vervolgens was er e...

BEKIJK BERICHT ->

Ghana in Coronatijd

22 feb 2021 | Auteur: Rob Beukema

De leerlingen van de Behenase KG en Primary School zijn weer naar school! Na een Corona lockdown vanaf maart 2020 zijn maandag 18 januari jl. de leerlingen van het dorpje Behenase en omliggende dorpjes gelukkig weer naar s...

BEKIJK BERICHT ->

Telefonisch 'Lockdown' interview met onze trotse voorzitter Henk de Breij

Kinderen in Ghana een paar stappen verder brengen in hun onderwijskansen , schoon water faciliteiten en goede gezondheid? Onze stichting, de Holland Ghana Foundation doet dat al sinds 2003. Wat we tot nu toe bereikt hebben kun ...

BEKIJK BERICHT ->

IK WIL MEEDOEN!

Werk samen met ons en onze eigen vertegenwoordigers mee aan een betere toekomst voor de Ghanese bevolking, vooral die van de kinderen. Zij zijn immers de toekomst.

Bekijk onze pakketten SCHOLING, GEZONDHEID en DRINKWATER, lees over stagemogelijkheden of zet zelf je eigen actie op!

IK DOE MEE! ->